domky na nářadí

Máte rozlehlejší zahradu? Pak její prostory využijte na maximum! Možnosti jsou velmi bohaté!

Zahrady už dávno neslouží jen k pěstování ovoce, zeleniny, kytiček a okrasných dřevin, byť ty v ní samozřejmě mají své čestné místo. Do moderních zahrad patří i různé prvky zahradní architektury, tedy zahradní jezírka, potůčky, kameny a obelisky, zahradní sauny, moderní zahradní domky i altány.

Harmonická zahrada se vším všudy

Obecně by se dalo říci, že čím větší zahradu máte, tím větší uzdu své fantazii můžete popustit. Zase to však nepřežeňte a zahradu si nepřeplácejte. Zahrada k tomu, abyste se v ní cítili dobře, musí být harmonická. Toužíte-li po perfektním výsledku, tedy harmonické zahradě se vším všudy, neváhejte se obrátit na služby zahradního architekta. Ten totiž vaši zahradu vyladí k naprosté dokonalosti. Buďme ale konkrétní.

Zahradní domek, nebo miniaturní rodinný dům? Obojí!

V každé rozlehlé zahradě by měl mít své čestné místo zahradní domek. Nemáme na mysli však jen a pouze domek na nářadí, byť ani bez něj ve své zahradě neobejdete. Jen jej však zřejmě jinam umístíte. Zatímco domky na nářadí primárně sloužící k uskladnění zahradní techniky mají své místo spíše v odlehlých zahradních koutech, zahradní domky se mnohdy stávají středobodem celé zahrady. Například na e-shopu domky-herold.cz se setkáte s modely, které jsou věrnými zmenšeninami klasických rodinných domků. A tak k nim i můžete přistupovat. Takový moderní domek vám poslouží jako pracovna, zašívárna, ale i letní ložnice.

Altány a pergoly

Vděčným a zároveň praktickým prvkem zahradní architektury jsou altány a pergoly. Ty v podstatě jsou zahradními domky bez stěn. Můžete v nich snídat, obědvat i večeřet. Pořádat večírky, odpočívat i se vzdělávat. V podstatě dělat, co se vám zlíbí. A k podpůrným stojným hranolům doporučujeme vysázet pnoucí rostliny, ať již vistárie, pnoucí hroznové víno nebo kiwi. Do několika let se vaše pergola nejenže zazelená, ale také, podaří-li se vám spárovat samčí a samičí rostliny (vysaďte je vedle sebe), sklidíte exotické ovoce, pro které jste do té doby museli jen do supermarketů. Praktické, že?

Komentáře (0)

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.