Zahradní domky, altány i pergoly dávají zahradám zcela nový náboj!

domky na nářadí

Máte rozlehlejší zahradu? Pak její prostory využijte na maximum! Možnosti jsou velmi bohaté!

Zahrady už dávno neslouží jen k pěstování ovoce, zeleniny, kytiček a okrasných dřevin, byť ty v ní samozřejmě mají své čestné místo. Do moderních zahrad patří i různé prvky zahradní architektury, tedy zahradní jezírka, potůčky, kameny a obelisky, zahradní sauny, moderní zahradní domky i altány.

Harmonická zahrada se vším všudy

Obecně by se dalo říci, že čím větší zahradu máte, tím větší uzdu své fantazii můžete popustit. Zase to však nepřežeňte a zahradu si nepřeplácejte. Zahrada k tomu, abyste se v ní cítili dobře, musí být harmonická. Toužíte-li po perfektním výsledku, tedy harmonické zahradě se vším všudy, neváhejte se obrátit na služby zahradního architekta. Ten totiž vaši zahradu vyladí k naprosté dokonalosti. Buďme ale konkrétní.

Zahradní domek, nebo miniaturní rodinný dům? Obojí!

V každé rozlehlé zahradě by měl mít své čestné místo zahradní domek. Nemáme na mysli však jen a pouze domek na nářadí, byť ani bez něj ve své zahradě neobejdete. Jen jej však zřejmě jinam umístíte. Zatímco domky na nářadí primárně sloužící k uskladnění zahradní techniky mají své místo spíše v odlehlých zahradních koutech, zahradní domky se mnohdy stávají středobodem celé zahrady. Například na e-shopu domky-herold.cz se setkáte s modely, které jsou věrnými zmenšeninami klasických rodinných domků. A tak k nim i můžete přistupovat. Takový moderní domek vám poslouží jako pracovna, zašívárna, ale i letní ložnice.

Altány a pergoly

Vděčným a zároveň praktickým prvkem zahradní architektury jsou altány a pergoly. Ty v podstatě jsou zahradními domky bez stěn. Můžete v nich snídat, obědvat i večeřet. Pořádat večírky, odpočívat i se vzdělávat. V podstatě dělat, co se vám zlíbí. A k podpůrným stojným hranolům doporučujeme vysázet pnoucí rostliny, ať již vistárie, pnoucí hroznové víno nebo kiwi. Do několika let se vaše pergola nejenže zazelená, ale také, podaří-li se vám spárovat samčí a samičí rostliny (vysaďte je vedle sebe), sklidíte exotické ovoce, pro které jste do té doby museli jen do supermarketů. Praktické, že?