Vyzkoušejte jeden z nejjemnějších materiálů na vlastní kůži – saténové povlečení

stellaateliers.cz

stellaateliers.cz

Luxusní saténové povlečení oceníte po celý rok. Díky termoregulačním vlastnostem se v létě ochladíte a v zimě zahřejete.

Aby bylo docíleno špičkového materiálu, musí se při výrobě využívat jen ta nejlepší bavlna, kam bezesporu patří tak zvaná egyptská bavlna. Pro egyptskou bavlnu jsou charakteristická dlouhá vlákna s enormní odolností, takže i při zpracování je zachována ona typická měkkost. Ručně sbíraná bavlna prochází pečlivou kontrolou, díky čemuž je zaručena ta nejvyšší kvalita a velmi nízké procento rostlinného znečištění ještě před samotným zpracováním.

Saténové povlečení – charakteristika materiálu Mako – satén

Saténové povlečení (Mako – Satén) představuje oboulícní úplet ze 100% čistě česané egyptské bavlny, která vstupuje do unikátního procesu mercerování. Při tomto výrobním postupu je látka zcela ponořena do roztoku louhu sodného (který má specifickou koncentraci), aby došlo ke změně tvaru vláken a k jejich nabobtnání. V důsledku toho látka zvýší svoji pevnost, odolnost, získá svoji hebkost, měkkost a dojde k zapuštění barviva hluboko do vláken. V neposlední řadě nesmíme zapomenout také na jedinečný lesk.

zdroj: stellaateliers.cz

zdroj: stellaateliers.cz

Hlavní výhody saténového povlečení

Mezi největší přednosti saténového povlečení patří zejména:

  • Dlouhá životnost, pevnost a stálost vláken a potažmo i celého ložního povlečení
  • Termoregulační vlastnosti vás budou zahřívat nebo chladit po celý rok
  • Velmi efektivně odvádí vlhkost

Kritéria výběru

Ať už dáváte přednost některé z barev, máte svůj oblíbený vzor nebo chcete, aby ložní prádlo ladilo s celkovým stylem interiéru, ze široké nabídky produktů si určitě vyberete. K dispozici jsou jednobarevná saténová povlečení v provedení Mako satén UNI v nejrůznějších barvách a na své si jistě přijdou také milovníci rozmanitých vzorů a designů v provedení Mako satén.

Stejně bohaté možnosti jsou také po stránce rozměrů. Preferujete menší samostatnou, nebo naopak manželskou přikrývku? Standardní rozměry doplňují také speciální prodloužené varianty, takže vždy najdete přesně to, co potřebujete.

Péče o saténové povlečení a jeho údržba

Saténové povlečení, zejména pak to luxusní, by mělo být označeno etiketou výrobce se všemi důležitými informacemi. Obecně však platí, že při praní byste měli šetřit s pracím práškem a dávat zhruba 1/5 obvyklé dávky. Povlečení perte z rubové strany, aby se nesnížila životnost materiálu.