Vybíráme matraci pro zdravá záda

nejlevnější matrace

Kvalitní spánek je základ pro zdravou mysl a efektivní pracovní nasazení. Někdo se dobře vyspí i ve spacáku na zemi, většina lidí však potřebuje dobrou matraci, ze které nebolí záda a zaručí jim nepřerušený spánek po celou noc. Dnešní trh nabízí ohromné množství různých druhů matrací. Často jejich názvy obsahují slova, kterým obyčejný smrtelník nemá šanci porozumět. Tento článek vám představí základní druhy matrací a jejich vlastnosti.

Pružinové matrace

Pokud si potrpíte na starou dobrou klasiku a chcete ušetřit nějakou tu korunu, bude pro vás zajímavá moderní pružinová matrace levná. Na rozdíl od jejích starých předchůdců jsou pružiny v matraci zašity do kapsiček z netkané textilie, takže se nemusíte bát, že by brzy vrzaly, vykukovaly ven a škrábaly vás do zad. Tento typ matrace je oblíbený pro svou dlouhou životnost a prodyšnost. Navíc je matraci možné položit na pevný podklad, protože sama o sobě je pružná.

Pěnové matrace

Paměťová pěna je spolehlivým bojovníkem proti nespavosti a bolavým zádům, a proto se pěnové nejlevnější matrace těší velké oblibě. Matrace jsou vyrobeny z materiálu, který je schopen dokonale zachytit obrysy vašeho těla v jakékoliv pozici. Jakmile z postele vstanete, vrátí se do původního stavu. Pěnové matrace jsou hygienické, prodyšné a vhodné pro osoby, které mají problémy se zády. Vybírat můžete z několika tlouštěk a tvrdostí.

Latexové matrace

Asi nejméně známým, ale nikoliv neoblíbeným, typem jsou matrace latexové. Latex je vysoce elastický materiál, který zaručí, že vám matrace vydrží spoustu let. Jedná se o hypoalergení a extrémně odolné zboží. Jestliže nechcete každou chvíli kupovat novou matraci, tento typ je sázka na jistotu. Díky dobrým ortopedickým vlastnostem, jimiž latex disponuje, nehrozí deformace páteře během spánku.