shuttterstock.com

shuttterstock.com

Bydlíte v rušném městě a najít klidný a příjemný prostor pro odpočinek je čím dál tím těžší? Máte rádi ať už teplé počasí či alespoň prostředí? Už nemusíte rozdělávat v krbu, můžete se jít ohřát do vlastní infrasauny a ulevit tak navíc svému organismu.

To, že nedisponujete velkým prostorem, na věci vůbec nic nemění, můžete ji totiž umístit i do svého bytu. Kolik místa zabere, kolik stojí? To a další užitečné informace jsme pro vás zjistili.

Jaký má infrasauna vliv na lidský organismus?

Infrasauna je tvořena vyhřívací kabinou, v níž je umístěn keramické nebo karbonové topidlo a digitální řídící jednotka. Jednoduše řečeno, jsou v ní zabudovány infralampy, které prohřívají lidské tělo do hloubky. To pak vylučuje až 3x více škodlivých látek (toxinů) než v klasické „parní“ sauně. Pobyt v infrasauně má podle odborníků dále pozitivní vliv na krevní oběh a také na kardiovaskulární systém.

Navíc pravidelné záměrné zahřívání těla uvolňuje svaly a ulevuje od bolesti kloubů. Ženy infrasaunu vyhledávají také kvůli tomu, že pobyt v ní pomáhá odstraňovat celulitidu. V nadcházejících sychravých měsících také jistě oceníte vliv infrasauny na psychiku, jelikož je prokázáno, že pobyt v ní odbourává stres a naopak podporuje vyplavování endorfinů z těla.

Co potřebuje k provozu?

Infrasauna na rozdíl od klasické sauny nepotřebuje žádný přívod vody, to je jedna z velkých výhod, která vám umožňuje pořídit si infrasaunu bez stavebních úprav. Nepotřebuje dokonce ani odvětrání, ani speciální elektrické přívody. Bez čeho se však neobejdete je obyčejná elektrická zásuvka s napětím 230 V.

Kolik místa zabere?

Infrasauny jsou dnes velice oblíbené, jejich výrobci se tak snaží vyjít vstříc co nejširšímu spektru požadavků svých klientů. Vybírat tak můžete infrasaunu, která je určená pro jednu, ale i šest osob, čemuž pak odpovídá její velikost. Na našem trhu jsou nejběžněji k dostání infrasauny pro dvě osoby. Rozměry se v tomto případě pohybují kolem  (š) 120 cm, (h) 100 cm a  (v) 190 cm.

Kam ji umístit?

Další výhodou infrasauny je, že si ji bez větších problému zkonstruujete během několika desítek minut sami. Ve většině případů se v bytech umisťuje do koupelny, případně do samostatné místnosti v její blízkosti, a to z praktických důvodů. Nicméně díky tomu, že je infrasauna velice nenáročná, můžete si ji postavit do ložnice, obývacího pokoje, zimní zahrady. Jak již bylo řečeno, musí být v dosahu elektrické zásuvky a také v místě, kde přirozeně cirkuluje vzduch. Záleží tedy jen na vás a možnostech vašeho interiéru.

Podle čeho vybírat?

Infrasaunu byste měli vybírat na základě několika kritérií. Podle:

  • počtu osob, pro něž je určena (pro jednu až šest)
  • materiálu, ze kterého je vyrobena (většinou kanadský jedlovec nebo cedr)
  • typu topidla
  • tvaru a designu

Kolik stojí provoz infrasauny?

Používání vlastní infrasauny není příliš nákladné. Platíte pouze za elektrický proud, přičemž infrasauna má příkon mezi 2 až 3 kWh, za hodinu saunování zaplatíte tak mezi 5 až 10 korunami.

Komentáře (0)

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.