Víte, že špatné osvětlení hřiště ovlivňuje sportovní výkony?

lineární LED osvětlení

Osvětlení LED vám určitě nemusíme představovat. Už se celkem slušně zabydlelo nejen v našich domácnostech, ale také ve veřejném prostoru, ve školách, firmách, pracovních halách, obchodech i restauračních zařízeních. A také na sportovištích, kde hrají  obzvlášť důležitou roli. Jak by se vám například sledoval hokejový zápas, když byste museli stále mhouřit oči a ve špatném světle zaostřovat, kde je kotouč?  

Za těmi nejlepšími zážitky ze hry, ať už jste divák, nebo sportovec, stojí v první řadě kvalitní osvětlení stadionu, tělocvičny nebo jakékoliv jiné sportovní haly či plochy. LED světla dokážou naprosto ovlivnit hru a dokonce i sportovní výkony. Proto je tak důležité do kvalitního osvětlení investovat, vrátí se vám to! LED stropní svítidla jsou při sportu dnes už samozřejmostí.

Druhy LED osvětlení

Ve sportovních halách se hojně používají LED reflektory, ale také LED panely nebo LED zápustná svítidla. Méně vhodná jsou už LED závěsná svítidla, která využívají spíše nákupní centra. LED reflektory se nejvíce využívají například k osvětlení tenisových kurtů, kde nejlépe poslouží k dodání kvalitního světla při nočních tenisových zápasech. Ale samozřejmě by se měly využívat na všech venkovních sportovištích a sportovních areálech.

Pro zimní stadiony a ledové plochy jsou také vhodná LED průmyslová svítidla, která jsou velmi odolná. Využívá se tam ale například i lineární LED osvětlení.

Osvětlení není potřeba jen na hřišti, ale i v zázemí

Existují ještě takzvaná lištová svítidla nebo celé lištové systémy (například lištový systém GLOBAL Trac). Takové osvětlení se hodí do interiérů, které jsou součástí sportovišť a stadionů – na chodby, do kanceláří nebo do šaten. Někdy je také potřeba nasvítit vertikální plochu – billboardy nebo jiné nosiče reklam či informací. Na to se skvěle hodí tzv. LED Wall-Washer. Mnohdy se v okolí stadionu využívá LED veřejné osvětlení.

Pokud vás zajímá, jak je to s řízením LED osvětlení, vězte, že se používají obě varianty – bezdrátové i drátové. Nechte si poradit od prodejce, který typ bude zrovna pro vaše účely nejvhodnější.