Vinylové podlahy jako současný trend

vinylová podlaha

Začít by se mělo pěkně od podlahy. Ano, vždyť právě zde půjde o nejvyužívanější část bytu, která musí dobře vypadat a snášet i nadměrné zatížení. Do módy se opět navrátil vinyl, ovšem v mnohem lepším provedení. 

Přírodní vzhled a výborná odolnost

Úplně zapomeňte na nevkusné vybavení dřívějších paneláků, současné podlahy z vinylu vypadají úplně odlišně a můžete si díky nim splnit i odvážné sny. Není problém, aby tento materiál vypadal jako dlažba, kámen nebo dřevo. Podoba vás naprosto uchvátí, ale pochopitelně vlastnosti se liší v porovnání se zmíněnými druhy materiálů. K výhodám rozhodně patří velice jednoduchá pokládka. K dispozici jsou role měkčených vinylových podlah, ale také tvrzené typy, které mají podobu lamel a nechybí jim zámkový systém. Šikovní kutilové nepotřebují shánět žádné odborníky, jelikož lamely se vyrobily tak, aby se na sebe lehce nacvakaly. Úplně se vyhnete pracnému lepení. Životnost je opravdu dlouholetá a vinylová podlaha se může pochlubit výbornými tepelně izolačními vlastnostmi, odolností proti chemickému i mechanickému opotřebení. Nebudou vás trápit žádné nevzhledné šmouhy, našlapuje se po nich tiše, dokonce zabraňují šíření plísní a bakterií, což oceňují hlavně ve zdravotnických zařízeních.

Vinylová podlaha s vylepšenými vlastnostmi

Najde se spousta věcí, které se dají vylepšovat, což vede k tomu, že jsou zákazníci stále spokojenější. Fatra vinyl prošla technologií termostabilizace, proto se docílilo zvýšené tuhosti, lepší tepelné roztažnosti a stálosti bez používání skelného rouna. Český výrobce vytvořil kvalitní vinylové dílce, které se snadno udržují, hodí se pro kombinaci s podlahovým vytápěním, imitují přírodní dřevěný vzhled, jsou odolné ve vlhkém prostředí a stoprocentně ekologicky recyklovatelné. K dalším přednostem se řadí antimikrobiální vlastnosti, nezávadnost a odolnost proti oděru či poškrábání.