Vánoční bytové trendy roku 2020. Vsaďte na zimní záclony

záclony

Začali jste svůj příbytek dekorovat do zimní atmosféry? Rozhodli jste se s vánoční výzdobou začít o něco dříve, jelikož na to nyní zkrátka máte dostatek času? Pokud tomu tak opravdu je, doporučujeme nahlédnout “pod pokličku” vánočních bytových trendů letošního roku. Stejně jako se každým rokem mění módní trendy, mění se i ty v bydlení. A zejména před Vánocemi se seznam hitů rapidně mění. 

Záclony s vánočním motivem nejsou kýčem

Mezi letošní vánoční bytové trendy patří bezesporu záclony se zimním nebo vánočním motivem. Možná si říkáte, že je to jeden velký kýč, ale paradoxně je to nyní to, co se nosí a co patří i do moderních domácností. Stejně jako se ve světě módy vracíme do minulosti, vracíme se i ve světě bydlení o pár kroků zpět. Proto vsaďte na záclony se zimní krajinou či vločkami a přineste do svého interiéru tu pravou zimní (či rovnou vánoční) atmosféru. 

Přírodní materiály hrají prim

Co se letos také nosí, respektive na co vsadit při balení dárků nebo výzdobě domácnosti, jsou přírodní materiály. Mluvíme jak o lýku, které nahradí klasické mašle, ale také mluvíme o dekoracemi s přírodním nádechem a krémově zbarvenými detaily. S barvami to letos nepřehánějte, zůstaňte v neutrálním, přírodním duchu, který můžete protkat čistou bílou barvičkou. 

Geometrické tvary také patří mezi vánoční bytové trendy

Chcete letos ozdobit svou domácnost trochu jinak? Přemýšlíte nad tím, jak vyzdobíte svou domácnost, která se do nynějška nesla spíše v neutrálních barvách nebo klasických barevných provedeních? Doporučujeme vsadit na geometrické tvary, které se klidně mohou nést v duchu pestrých a výrazných barev. Zejména nešetřete na červené a zelené barvě, které se sice pojí s americkými vánočními svátky, ovšem letos si najdou své místo i u nás.