Světelné LED řetězy

Přemýšlíte, jak letos ještě více přispět k dokonalé atmosféře Vánoc? Cest je několik. Mimo jiné se vyplatí vsadit na vánoční osvětlení. Jednoduchou alternativou jsou LED řetězy. Jedná se o stylovou dekoraci, na kterou nedá dopustit stále více lidí. Pokud o ní přemýšlíte i vy, doporučujeme pročíst tento článek. Najdete v něm tipy a informace, které se budou hodit.

Kouzelná vánoční atmosféra se světelnými řetězy

Výzdoba bytu nebo domu pomocí LED světelných řetězů je poměrně snadná. Opravdu k tomuto účelu nepotřebujete být domácí kutil a profesionální řemeslník, abyste si mohli sami řetězy instalovat. Vždyť je to tak jednoduché! Stačí, abyste je například omotali okolo zábradlí na vašem balkoně, napájecí kabel zapojili do zásuvky a máte hotovo.

Pak už se jen kocháte tou nádherou, kterou jste vlastním přičiněním vytvořili. Světlo díky LED diodám září do daleka a přitahuje zrak všech okolo jdoucích osob, které se určitě rády podívají. Hlavně pro děti je to báječná zábava. Zvláště, když LED řetězy umějí i různě blikat a měnit barvy podle toho, jak nastavíte časovač, kterým mohou být vybavené. A přiznejme si, že pro děti tu vánoční atmosféru děláte nejčastěji.

světelné dekorace

LED řetězy i ve vaší domácnosti

Pohodu Vánoc vám pochopitelně vytvoří také zapálená svíčka stojící na parapetu na okně. Její mihotavé světlo je příjemné na pohled. S moderní dobou ale přicházejí nové možnosti, jak si zútulnit prostředí svého bytu v době Vánoc. Jednou z možností jsou právě světelné dekorace, které svítí za pomoci několika desítek LED diod bílým nebo barevným světlem.

Nemusíte mít obavu, že by se nějakým závratným způsobem zvýšil váš účet za elektřinu. LED diody jsou totiž velmi úsporné, oproti běžným žárovkám spotřebují o 90 % méně elektrické energie, což je poměrně vysoké číslo a může vás potěšit. A protože je na výběr hned několik variant LED řetězů, můžete si svůj byt nebo dům vyzdobit podle vlastního vkusu.

Někdo dává přednost výzdobě velkých ploch a líbí se mu, když svítí barevně zářivým světlem celý dům. Jinému se líbí decentní osvětlení jen malého truhlíku na okenní římse teplým bílý světlem. Zajímavě také vypadají LED řetězy ve studeném odstínu bílého světla, které pronikavě září do okolí.

Světelné LED řetězy

Interiérové i exteriérové využití

Asi se shodneme na tom, že děti většinou žádají barevná světýlka, která by vyzdobila stromek buď doma v obývacím pokoji, nebo venku na zahradě. Obojí zvládnete vyzdobit světelnými řetězy. Jen je třeba si pohlídat, jestli jsou vhodné i pro dané prostředí. Ty, které jsou určené na ven, totiž musejí mít lepší izolaci a vykazovat odolnost vůči vodě i mechanickému oděru. Pro tento případ vybírejte světelné řetězy s krytím v hodnotě minimálně IP 44 nebo IP 65. Pro domácí použití vám vystačí krytí IP 20. Můžete si říci, že je to jedno – řetěz jak řetěz. Opak je však pravdou. Asi příliš nestojíte o zkratem zapálenou střechu a následně řešit, z čeho zaplatíte její drahou opravu.

Světelné LED řetězy využijete nejen o Vánocích, ale můžete je použít jako ozdobu na oslavě narozenin, na zahradní párty a podobně.

Proč kupovat LED řetězy v prověřených obchodech?

Opravdu je lepší si připlatit za kvalitu, kterou nabízejí kamenné prodejny nebo internetové obchody. Tak máte jistotu, že i případnou reklamaci budou s vámi řešit solidním způsobem. Při nákupu na tržnici bohužel toto říci nemůžete. Navíc v obchodě vám mohou prodavači LED řetěz předvést přímo v praxi, jak funguje. Takovou výhodu si určitě nenechte ujít.

LED řetěz s časovačem

Existují LED řetězy, které nainstalujete na místo a zapojíte do elektřiny a ony svítí. Jsou to ty nejjednodušší a nejlevnější varianty. Chcete-li něco originálnějšího, pak volte LED řetěz s časovačem. Ten vám s vaší pomocí naprogramuje způsob osvětlení různými způsoby:

  • přerušované svícení
  • postupné rozsvěcování světel
  • přechod mezi barvami
  • trvalé svícení.

Je to pochopitelně velká výhoda, která se zalíbí převážně vašim dětem, jež jsou od přírody hračičky. I tímto způsobem se můžete odlišit od ostatních.

Solární LED řetěz jako pohodlná světelná dekorace

Tam, kde máte špatně dostupnou zásuvku elektrické energie, můžete použít i solární LED osvětlení. Kromě snadné instalace oceníte zajisté i úsporu elektřiny. Tento LED řetěz stačí jen připevnit na místo určení a kolík se solárním panelem zabodnout venku do země, kde bude dobře držet. Pomocí slunečního záření se nabíjejí vestavěný akumulátor nebo dobíjecí tužkové baterie, které pak večer automaticky rozzáří LED diody. Samotná doba svícení se pak pohybuje v řádu hodin – většinou tedy řetěz vydrží na plné nabití svítit celou noc a následující den se opět akumulátor pomocí slunce dobije.

Toto řešení je pohodlné i do míst, kde není vůbec žádný zdroj elektřiny – například LED řetězem na solární pohon lze ozdobit živé ploty, stromy v zahradě, i balkon nebo vstup do domu.

Výhoda solárního LED řetězu je hlavně v šetrnosti k přírodě. Jedná se o ekologický výrobek, který uspoří elektrickou energii vyráběnou tradičním způsobem, protože ji získává z obnovitelného zdroje pomocí slunečního záření.

Vánoce budou s LED řetězy zajímavějšími

Až budete přemýšlet, jakou výzdobu zvolit pro vánoční čas, zbytečně moc dlouho neotálejte. Ty nejlepší kousky jsou brzy v obchodech vyprodané. Jako výhodné řešení se nabízí LED řetězy, a to díky pohodlné instalaci, kterou zvládne i méně manuálně zručný kutil. A vaše Vánoce budou mít díky LED řetězu krásnou sváteční atmosféru.

Komentáře (0)

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.