V čem spočívá minimalistický styl?

Už máte dost věčného utírání prachu z všemožných vitrínek a poliček? Líbí se vám jednoduché přímé linie? Pak vás možná zaujme minimalistický styl.

Myslete minimalisticky

Překypuje váš byt velkým množstvím předmětů vystavených jen aby se staly neúprosnými lapači prachu? Možná je čas na změnu. Méně je více jak velí jedno z pravidel minimalistického stylu bytového vybavení. Chcete-li aby se váš byt stal útulným místem, ale s minimálními nároky na údržbu, podívejte se v čem spočívá minimalistický styl.

Jednoduché linie, světlé barvy, minimální množství doplňků. To je minimalistický styl ve zkratce. Nemá žádná pevná pravidla, pouze doporučení a tím je střídmost. Minimalisticky zařízenému interiéru dominuje jedna světlá barva doplněná jednou kontrastní tmavší na některé stěně nebo kusu nábytku. Nábytek se omezí jen na několik málo kusů a je opět velmi jednoduchý a dbá na čisté linie. Podlaha je celá z jednoho materiálu, dřeva nebo také betonu. Koberec, který by měl pokrývat jen malou část podlahy, je prostý výrazných vzorů. Okna v minimalisticky zařízeném bytě nemají záclony ani závěsy. Pro zajištění soukromí se používají okenní rolety nebo žaluzie. Velkým omylem je myslet si, že minimalistický styl zakazuje drobné bytové doplňky. Naopak díky nim se v bytě cítíte lépe a působí “zabydleně”. Vyberte si ale pouze několik málo kusů, ke kterým máte zvláštní vztah . Sbírku porcelánu po babičce nechte na půdě.

1 comment for “V čem spočívá minimalistický styl?

  1. Nikola
    9.8.2010 at 15:53

    Presne takova je ma oblibena IKEA :D

Comments are closed.