Záclony

Čas od času je nutné v bytě změnit bytový textil, aby vám váš domov nezevšedněl. Zvláště vhodná doba je právě před Vánoci, kdy se většinou každý snaží svoje obydlí svátečně vyzdobit. Nová záclona nebo závěs dají bytu nový vzhled a člověk se hned v něm cítí lépe.

Záclony místnost příjemně zabydlí

Někdo doma vůbec záclony nemá. Líbí se mu okna volná s možností se dívat do příjemného okolí. To je ovšem možné v situaci, kdy nebydlíte na hlavní třídě nebo nemáte okolo sebe zvědavé sousedy. Záclony jsou však také ozdobou okna a dodají jeho vzhledu jemnější a zabydlený ráz. V kamenných prodejnách i internetových obchodech jsou v nabídce nejen kusové záclony, ale také metráž. Co je pro vás lepší? Záleží na tom, jaké okna doma v bytě nebo rodinném domě máte.

Záclony z metráže, nebo kusové?

U atypických oken je možná lepší variantou zvolit záclony z metráže. Nejste tolik limitovaní jejich velikostí. Jen si změříte šířku okna a vyberete si záclonu podle jejich délky. Kusové záclony nabízejí více možností – mohou být atypicky střižené do oblouku či do dvou, rovné s krajkou nebo malými obloučky na konci. Vrchní okraj bývá zpevněný, aby se na něho dobře dávaly žabky, s jejichž pomocí je potom záclona na okně řasená.

Nechte si záclony připravit na míru

Abyste neměli ze záclonou z metráže příliš starostí, můžete si nechat ji odborně obšít na vrchní okraj našít řasicí stuhu. Tak dostanete do rukou již hotový výrobek, protože záclonu postačí zavěsit na okno a váš pokoj získá novou podobu.

Povlečení, ve kterém se bude dobře usínat

K nové zácloně do ložnice to možná bude chtít pořídit také nové povlečení na postel. Při jeho výběru je lépe vsadit na kvalitu a luxus, vždyť v lůžku člověk prospí prakticky celou třetinu svého života. Výborné je krepové povlečení, jež se nemusí žehlit, bavlněný satén přímo dýchá luxusem a stále oblíbené bavlněné povlečení ocení každý alergik.

Komentáře (0)

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.