Proč dětem koupit dětský nábytek?

Častá otázka mnohých rodičů je, proč koupit dětem dětský nábytek a jak přesně vypadá. V dnešním článku se vám pokusíme odpovědět na tyto otázky.

Dětský nábytek do dětského pokoje

Dětský nábytek je především uzpůsobený pro potřeby dětí. To znamená, že podstupuje mnohem náročnější testy na bezpečnost a kvalitu materiálů. Dětský nábytek může, ale nemusí být, barevný. Záleží na vašich preferencích, ale děti obecně v mladším věku vyhledávají pestré barvy. Dobré je již při koupi promyslet barvy stěn v dětském pokoji, které můžete zkrášlit dětskými motivy buď formou překreslovacích šablon nebo použitím samolepek na zeď. Doporučujeme se inspirovat vzorovými pokoji.

Dětský pokojík rychle a útulně

Doporučujeme dle vzorových řešení koupit celé dětské sestavy a nebo si zvolit jednotlivé díly – dětské postele, dětské židle, dětské psací stoly, dřevěné dětské postýlky ale pro náročnější i dětský nábytek z masivu.

Postele jsou často vybaveny skluzavkou nebo úkrytem. Dítě se v takovém prostředí cítí jako na dětském hřišti a přitom je v bezpečí domova. Různé prvky lze vzájemně kombinovat a přizpůsobit holčičce i chlapečkovi.

Drobnou nevýhodou dětského nábytku je, že až dítě vyroste, budete pravděpodobně muset nábytek vyměnit za standardní. Nicméně v dnešní době je běžné, že se nábytek mění častěji než dříve a většina rodičů to při koupi akceptuje a počítá s tím.