Přehled typů podlah

Paleta dostupných materiálů pro použití jako podlahového materiálu je široká. V dnešním článku vám shrneme z jakých druhů máte na výběr.

Vybrat správný materiál na podlahu je dnes poměrně náročný úkol, protože paleta materiálů, které jsou k dispozici je široká. Záleží na vašich finančních možnostech a nárocích na podlahovou krytinu.

Dřevěné podlahy

Dřevěné podlahy v minulých letech trochu ustoupily do pozadí. Dříve široce oblíbené parkety se začaly nahrazovat jinými materiály. Často se v dnešních domácnostech objevují plovoucí podlahy zejména laminátové podlahy. To je dáno hlavně jejich cenovou dostupností. Laminátové podlahy lze v akcích koupit i pod 100Kč / m2 na rozdíl od dřevěných podlah, kde se cena pohybuje od 600Kč / m2 a výše.

PVC podlahy

PVC podlahy se staly synonymem pro rychlou a bezproblémovou změnu podlahy díky snadnému způsobu pokládky. Škála dostupných barev je poměrně široká a zpravidla se pokládá v rolích o šířce 2, 3, 4 nebo 5 metrů.

Do PVC podlah se řadí i vinylové podlahy. Ty se dostávají do povědomí až v posledních letech. Vynikají především svou mechanickou odolností a rovněž širokou škálou barev.

Korkové podlahy

Poslední možností je zvolit korkové podlahy. Tento materiál žádají především lidé, kteří chtějí mít v interiéru především přírodní materiály. Jeho povrch je příjemný a teplý.