shutterstock.com

shutterstock.com

K nejvíce využívaným částem v kuchyni nepochybně patří pracovní deska. Chystáte se na rekonstrukci kuchyně a nevíte, jaký materiál pro desku zvolit? Pak vám pomůže následující souhrn.

Laminát

Laminátové pracovní desky jsou vůbec nejvyužívanější. Doporučují je i odborníci, kteří realizují kuchyně na míru, jež se sestavují dle individuálních potřeb každého zákazníka. Laminát oceníte především díky nízké pořizovací ceně v porovnání s ostatními druhy desek. Jde navíc i o materiál, který má velmi dobré vlastnosti z hlediska hygienické nezávadnosti, snadno se udržuje v čistotě. Je pravdou, že se může po čase zhoršit kvalita desky, pokud je v častém kontaktu s vodou.

Přírodní kámen

Zajímavým řešením do kuchyně jsou pracovní desky z přírodního kamene. Nejlepším materiálem pro jejich výrobu jsou žula a mramor. Jsou totiž vysoce odolné vůči poškození, nevadí jim ani vysoké teploty či kontakt s vodou. Je ale třeba mít na paměti, že jde o dražší variantu.

Umělý kámen

Jde o alternativu k přírodnímu kameni. Tradičně se vyrábí ze směsi kamene, pryskyřice a dalších materiálů. Velkou výhodou je dlouhá životnost. Povrch dobře odolává vysokým teplotám, je takřka nerozbitný. I zde ale musím upozornit na vyšší pořizovací cenu. Jde o ideální prvek v okamžiku, kdy realizujete kuchyně na míru v moderních domácnostech.

Sklo

Méně tradičním materiálem je sklo. Kalené sklo je pro mnohé až překvapivě odolné, snadné se udržuje v čistotě, problém tak nenastává ani z hlediska hygieny. Může však působit až nepříjemně chladným dojmem, což však lze vykompenzovat tím, že se zaměříte na teplejší barvy ostatního nábytku kuchyně.

Při realizaci kuchyně na míru a výběru pracovní desky doporučuji vždy konzultaci s odborníky, kteří vám již během plánování pomohou zvolit nejvhodnější materiály. Nastíní vám rovněž cenové rozpětí tak, aby vás nová kuchyně nevyšla zbytečně draho.

Komentáře (0)

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.