Podlahové topení oceníte zejména v koupelně

shutterstock.com

shutterstock.com

Podlahové topení patří k oblíbeným způsobům vytápění především koupelny, nicméně stále častěji se instaluje do celého bytu. Prohřeje vám celou místnost příjemně od podlahy. V dnešním článku se podíváme, jak se podlahové vytápění instaluje a jaké jsou jeho přední výhody.

Přímotopné systémy jsou jednodušší

V současné době se instaluje do domů a bytů hned několik druhů podlahového topení. Ale nejjednodušší a nejčastěji variantou je přímotopný elektrický systém, s nímž dosáhnete rychle vytopené místnosti. Systém se může dle vašeho přání nainstalovat buď na celou plochu podlahy, nebo pouze na její část. Instaluje se pod krytinu podlahy, nikoliv do betonu, čímž je zaručeno rychlejší získání tepla v místnosti a především snazší instalace i do starších bytů.

Jak probíhá instalace?

Přímotopný systém se instaluje hlavně při rekonstrukcích domů a bytů a montáž podlahového topení tak není náročná. Nepotřebujete tak konstrukční výšku jako u akumulačního systému. Ten se totiž instaluje do betonu, jehož výška musí být minimálně 10 cm. Tento systém se z toho důvodu instaluje hlavně do novostaveb. Akumulační systém zahřívá místnosti domu či bytu zejména v noci, kdy je domácnost napojena na levný tarif.

Podlahové topení pracuje s nižší provozní teplotou oproti teplovzdušnému topení. Je tak ideální pro napojení na tepelné čerpadlo nebo solární systémy ohřevu.

Ale přímotopné podlahové vytápění se neinstaluje do betonu, což je pozitivum hlavně pro dřevostavby. Zavádí se pod podlahovou krytinu, jíž může být například plovoucí podlaha. Ideální je zkombinovat elektrické podlahové topení s jiným zdrojem tepla, například s krbovými kamny.

Instalace přímo pod plovoucí podlahu, zdroj: shutterstock.com

Instalace přímo pod plovoucí podlahu, zdroj: shutterstock.com

Podlahové topení je ideální do koupelen

Máte-li v koupelně klasickou studenou dlažbu, jistě víte, že ani po úplném vytopení místnosti se pocitu chladu nezbavíte. Pokud chcete mít teplo pod nohama, pak je ideální nainstalovat do koupelny podlahové vytápění. Pod dlažbu se nainstaluje rohož, která rozehřívá celou místnost. Pokojový termostat pak snadno nastavíte dle potřeb, takže ani provozně pak takové teplo nevyjde příliš draho.

2 comments for “Podlahové topení oceníte zejména v koupelně

  1. Jaruš
    16.6.2014 at 06:22

    Rekonstrujeme a uvažujeme o zavedení topení do podlah, kamarádka nás ale odrazuje, že to prý v zimě všechno nestačí vytopit. Jaké máte zkušenosti vy?

  2. mamča
    2.9.2014 at 22:29

    jojo svokrovci maju podlahove kurenie v celom dome, niekedy tam je ale strasne horuco ale najlepsie je v kupelni a na wc tam aj bosarada chodim konecne to nestudi je to prijemne a pre deti idealne ked sa suruju po zemi

Comments are closed.