Při pohledu na fakturu za roční spotřebu plynu se vám protočily panenky a vaše peněženka bude opět o něco chudší? V takové situaci nejspíš začínáte přemýšlet, jak své finance ušetřit. Dá se to udělat několika způsoby, jedním z nich je pořízení nového a úspornějšího kotle na plyn, jenž bude vaše peníze více chránit.

Kondenzační kotle s perfektním výkonem

Zcela určitě mezi plynovými kotly vyhrávají kondenzační kotle. A to proto, že jejich účinnost se pohybuje nad 100 %. Zdá se vám to nemožné? Pak si vysvětlíme, jak takový kotel vlastně funguje. Při spalování plynu v kotli vznikají vodní páry, které u konvenčních kotlů odcházejí jako spaliny společně s oxidem uhličitým nevyužity komínem pryč. Kondenzační kotel však umí pracovat i s nimi a získat z nich díky větší ploše kondenzačního výměníku tepelnou energii.

V současné době je tento druh kotlů mezi zákazníky nejžádanější. V nabídce kamenných prodejen i internetových obchodů jsou kondenzační kotle s průtokovým ohřívačem vody, stacionární nebo s vestavěným zásobníkem teplé užitkové vody. Posledně jmenované jsou mezi spotřebiteli velmi oblíbené, protože nabízejí možnost dodávky do několika odběrných míst v domácnosti současně.

Konvenční plynové kotle do domácností

Pro domácnost i průmyslové stavby jsou stále v nabídce i běžné konvenční kotle. Při jejich výběru je třeba se řídit výkonem, spotřebou a typem paliva, účinností, náročností obsluhy i množstvím škodlivin, které pouštějí do ovzduší. K dispozici jsou plynové kotle konvenční s průtokovým ohřívačem vody nebo pouze pro vytápění či s vestavěným zásobníkem teplé užitkové vody. Tudíž si může vybrat každý podle svých potřeb.

Kotle Junkers jsou na trhu už více než 100 let

Jestliže se budete rozhodovat mezi různými výrobci plynových kotlů, možná rádi dáte přednost těm, které mají za sebou už určitou historii. K nim patří i kotle Junkers, jež nabízejí kvalitní výrobky s ohledem na životní prostředí, k němuž jsou šetrné a ekologické. A to se v současné době velmi cení.

Za sebou mají spoustu let vývoje, přičemž na samém jejich vzniku stála koupelnová kamna, která na trh uvedl na konci 19. století Hugo Junkers – zakladatel stejnojmenné značky plynových kotlů. Ano, odjakživa si lidé přáli mít při koupání teplo a teplou vodu a tato jejich touha vedla nakonec i ke vzniku světově významné firmy, jež je od roku 1996 lídrem na trhu s plynovými kotly. Celých 100 let značka Junkers nabízí kvalitní výrobky, které lidem dobře slouží po celé generace. Stejně je tomu i v současné době, která přinesla moderní typy plynových kotlů Junkers, k nimž patří ty kondenzační s vynikající účinností.

Komentáře (0)

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.