Ovlivňují kabely zvuk hifi soustavy?

hifi studio v Praze

Při budování hifi soustavy se mnoho audiofilů soustřeďuje na technologické parametry, jako je výkon zesilovačů a reproduktorů. Zapomínají však přitom na součást hifi soustavy, která není v porovnání s ostatními komponentami tak nákladná, ale přitom dokáže masivně ovlivnit výsledný zvuk hifi systému. Jsou to kabely.

Zní všechny kabely stejně?

Kabely rozhodně nezní všechny stejně. Jak se liší? Možná rozdíl není tak velký jako u ostatních hifi komponent, jako je zdroj signálu, zesilovač nebo samozřejmě reproduktor, ale pokud máte dobrý sluch, snadno poznáte rozdíl v kvalitě zvuku, který může činit až 5-10%. Pokud si chcete vyzkoušet, jak velký rozdíl znamená kvalitní kabel, navštivte hifi studio v Praze, kde si můžete vyzkoušet různé typy kabelů v různých cenových hladinách v kombinaci s velkým výběrem hifi komponentů.

Zní dražší kabely lépe?

Pochopitelně, dražší kabely disponují lepším stíněním, kvalitnějším zpracováním a různými vylepšeními, jako je například pozlacení konektorů kvůli snížení přechodového odporu. To sebou samozřejmě nese mnohem lepší zvuk. Ten však oceníte hlavně u hifi soustav vyšší kvality. Hifi poslechová studia v Praze vám umožní vyzkoušet si luxusní kabely prémiových značek Supra Cables, Choseal, Real Cable, Vention a mnohých dalších, v kombinaci s různými komponenty. Pravděpodobně zjistíte, že u dražších komponent dokážou levné kabely výsledný zvuk značně degradovat, zatímco u levných přístrojů to až takový vliv nemá a naopak drahé kabely zvuk levné hifi soustavy příliš nevylepší.

Jako vždy zde platí, že řetěz je tak silný jako jeho nejslabší článek. Vaše hifi soustava by pro dosažení ideálního zvuku měla být co nejvíce vyrovnaná. Pokud máte v úmyslu pořídit si luxusní hifi soustavu za několik set tisíc, měly by tomu propojovací kabely svou kvalitou odpovídat.