Několik faktorů ovlivňujících kvalitu betonové podlahy

Uvažujete o betonové podlaze? Vyjde vás až o třicet procent levněji v porovnání s anhydritovou. Strojně hlazené potěry mají ovšem řadu výhod.

anhydritové podlahy

Plusy přinášejí bonusy

Bonus v podobě urychlení výstavby vede ke snížení nákladů. Nyní mluvíme o kladech betonové podlahy, kterou využijete do koupelen, garáží, novostaveb, domů k rekonstrukci, na balkony atd. Těmto druhům nečiní problém využití ve vlhkých prostorech, kam nepatří anhydrit. Pro realizaci vyberte ověřenou firmu, jinak počítejte s opravami během několika málo let. Kvalitu ovlivňují různé faktory, například samotná výroba betonu a převoz na místo určení. Nevhodně zvolený poměr písku, cementu a vody patří k základním chybám. Dále jde o pomalé zpracování nebo špatné promíchání. Následné vady se projevují prašností, rozleštěným povrchem s vnitřkem tvořeným pískem a kavernami, deformacemi desky, prohýbáním, zdviháním rohů, ale i nízkou pevností. U samonivelačního postupu neplatí nic z výše uvedených nepříjemností. Počítač řídí dávkování, míchání a celý výrobní proces.

Varianta pod topení

Lité anhydritové podlahy mají skvělou tepelnou vodivost a minimální roztažnost. Díky těmto vlastnostem dobře slouží pod topením umístěným v zemi. K plusům patří samonivelačnost a provedení bez dilatačních spár. Nevyhovují však podmínkám exteriéru a dobře neposlouží ani v místnostech s vyšší vlhkostí (prádelny, školní jídelny, závodní kuchyně apod.).

Spolehlivost a kvalitně odvedenou práci očekávejte u firmy Urbánek – betonové podlahy, kde každou zakázku posoudí a projednají individuálně.  Ať už sjednáte kontrakt na malou nebo naopak velkou práci, lze využívat během celé doby příprav odborné poradenství. Není problém zrealizovat pokládky podlah po celé České republice, v různých typech objektů – ve školách, nemocnicích, domácnostech, komerčních místnostech atd.