Tuhá paliva mají mimo svou sezónu výhodnější cenu. Obchodníci se snaží své zákazníky přimět v letních dnech k nákupu slevami a akčními nabídkami. Určitě je dobré těchto výhod využít. Zima je snad rok od roku dražší. Ušetřenou korunu na slevě můžete investovat do kvalitnějšího paliva, které je šetrnější k vašemu kotli i k životnímu prostředí, a lépe vytápí váš dům.

koks

Proč právě koks?

Dříve se v Čechách topilo převážně uhlím nebo koksem. Obojí bylo vytěženo a vyrobeno v České republice. Doba postoupila. Evropská rada určila pravidla o vývozu a dovozu. Zatímco koks se stále vyrábí z uhlí našeho, uhlí jako takové je na trhu převážně z jiných zemí. Pamětníci tvrdí, že dřív uhlí spálili o polovinu méně než dnes. Jasně vidí rozdíl mezi tím, co na trhu bylo a co je dnes.

Koks sám o sobě byl vždycky kvalitnějším palivem. Vyrábí se z nízko popelového a nízko sirného uhlí. Při vysokých teplotách v peci z něj zmizí prchavé látky. Při konečném spalování tedy už vzniká minimum škodlivých látek, dochází ke vzniku čistého CO2, jenž je k životnímu prostředí nejšetrnější. Díky nízkým emisím je vhodné ho používat v centrech měst, kde je ovzduší přetížené škodlivými výpary, ale i na samotě u lese, kde je vzduch ještě jakžtakž čistý.

Další výhody tohoto paliva

Ekologická pozitiva koksu ovšem nejsou to jediné. Pro běžného spotřebitele jsou důležité hlavně výhody spojené s denním praktickým užíváním. Jako je například nízká prašnost. V kotli zůstává velice málo popela, takže se koks skvěle hodí i do krbových kamen umístěných přímo v bytě. Výhřevnost tohoto paliva patří mezi nejlepší. Zajistí vám dlouhotrvající tolik potřebné teplo vašeho domova.

Prodej koksu za rozumné ceny je v Česku zatím standard. Vyšší ceny paliva jsou vyváženy jeho kvalitními vlastnostmi. Je pravidlem, že levnějšího produktu spotřebujete nakonec daleko víc a moc neušetříte.

Jaký kotel je pro koks správný?

Koks má při spalování daleko vyšší žár než ostatní paliva. Proto by váš kotel měl mít trojí opláštění. Oblíbené jsou automatické kotle, které nevyžadují neustálou kontrolu.

Komentáře (0)

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.