Dnešním domácnostem stále vládne minimalismus. Nepořizují se rozložité pohovky, křesla, koberce ani oblíbené obývákové stěny. Naopak se pokoje honosí pouze pár kusy nábytku, jež ve své jednoduchosti oplývají krásou a jedinečností. K podtržení významu však potřebují jeden důležitý element. Podlahu, která celému interiéru dodá punc luxusu.

palubky

Přírodní materiály jsou v kurzu

V čem spočívá atraktivnost dnešního designu? Příroda opět hraje při zařizování místností prim. Jedná se především o použití dřeva, kamene, korku nebo ratanu. Dřevěné podlahy se tak stávají základním stavebním kamenem všech ploch.

Dřevo je stálicí ve výčtu kladných vlastností. Především odolnost, a tedy i dlouhověkost, je jedna z hlavních výhod, jež je mu přisuzována. Kvalitní dubová podlaha vám vydrží po desítky let bez sebemenšího poškození. Ovšem i v tomto případě je důležitá pravidelná a důsledná péče o povrch. Podlahové palubky optimálně odolávají styku s lidskou nohou, díky své přizpůsobivosti a také pružnosti. Hledáte-li zajímavé textury, vsaďte na rozmanitost modřínové podlahy, jejíž vzhled se vám ani po letech neomrzí.

Dřevěné podlahy se velice snadno udržují, navíc vytváří v prostorách zdravé klima bez roztočů a prachu. Jsou také proslulé svými tepelně-izolačními vlastnostmi, schopností regulace vlhkosti a v neposlední řadě pro nepostradatelný estetický ráz. Dřevo dodá místnosti hřejivý pocit útulného domova.

Dřevěná terasa odolá větru i dešti

Jistě si kladete otázku, je-li možné dřevo využít také v exteriéru. Ano, tento materiál se dobře osvědčil i na venkovních plochách, převážně pak terasách. Vybrat si ale musíte takový povrch, jež odolá povětrnostním vlivům i celoročnímu namáhání. Ideální pro venkovní použití jsou modřínové palubky. Obsahují pryskyřici, která přirozeně odpuzuje vodu, čímž odpadá nutnost impregnace. Modřínové terasy budou vynikat přirozeně světlou nebo načervenalou barvou, okořeněnou o zajímavou a oku lahodící texturu.

Chcete si vybrat skutečně kvalitní palubky, které vám vydrží po dlouhá léta? Nedělejte kompromisy a vyberte si přírodní materiál s léty prověřenou tradicí.

Komentáře (0)

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.