Místnost je krásná od podlahy

Dnešním domácnostem stále vládne minimalismus. Nepořizují se rozložité pohovky, křesla, koberce ani oblíbené obývákové stěny. Naopak se pokoje honosí pouze pár kusy nábytku, jež ve své jednoduchosti oplývají krásou a jedinečností. K podtržení významu však potřebují jeden důležitý element. Podlahu, která celému interiéru dodá punc luxusu.

palubky

Přírodní materiály jsou v kurzu

V čem spočívá atraktivnost dnešního designu? Příroda opět hraje při zařizování místností prim. Jedná se především o použití dřeva, kamene, korku nebo ratanu. Dřevěné podlahy se tak stávají základním stavebním kamenem všech ploch.

Dřevo je stálicí ve výčtu kladných vlastností. Především odolnost, a tedy i dlouhověkost, je jedna z hlavních výhod, jež je mu přisuzována. Kvalitní dubová podlaha vám vydrží po desítky let bez sebemenšího poškození. Ovšem i v tomto případě je důležitá pravidelná a důsledná péče o povrch. Podlahové palubky optimálně odolávají styku s lidskou nohou, díky své přizpůsobivosti a také pružnosti. Hledáte-li zajímavé textury, vsaďte na rozmanitost modřínové podlahy, jejíž vzhled se vám ani po letech neomrzí.

Dřevěné podlahy se velice snadno udržují, navíc vytváří v prostorách zdravé klima bez roztočů a prachu. Jsou také proslulé svými tepelně-izolačními vlastnostmi, schopností regulace vlhkosti a v neposlední řadě pro nepostradatelný estetický ráz. Dřevo dodá místnosti hřejivý pocit útulného domova.

Dřevěná terasa odolá větru i dešti

Jistě si kladete otázku, je-li možné dřevo využít také v exteriéru. Ano, tento materiál se dobře osvědčil i na venkovních plochách, převážně pak terasách. Vybrat si ale musíte takový povrch, jež odolá povětrnostním vlivům i celoročnímu namáhání. Ideální pro venkovní použití jsou modřínové palubky. Obsahují pryskyřici, která přirozeně odpuzuje vodu, čímž odpadá nutnost impregnace. Modřínové terasy budou vynikat přirozeně světlou nebo načervenalou barvou, okořeněnou o zajímavou a oku lahodící texturu.

Chcete si vybrat skutečně kvalitní palubky, které vám vydrží po dlouhá léta? Nedělejte kompromisy a vyberte si přírodní materiál s léty prověřenou tradicí.