stěhování

Každý z nás se alespoň jednou stěhoval. A každý také ví, že je lepší vyhořet než se stěhovat. Zjišťujeme totiž, že když začínáme balit, máme neskutečně moc věcí, o kterých jsme neměli ani páru, že máme různé harampádí, které už nikdo nepotřebuje, ale stále ho schováváme,….no zkrátka, že nám asi jedno auto stačit nebude. Ovšem nepotřebujeme se z toho přece zbláznit a odstěhovat se stejně musíme.

Správná organizace

Základem je dobrý plán, správná organizace celé akce. Je třeba si předem vše rozvrhnout a nenechat nic na poslední chvíli. Také bychom se měli rozhodnout, zda se odstěhujeme sami nebo s profesionální firmou. Je to celkem důležitý fakt, neboť pokud se rozhodneme pro stěhování svépomocí a kamarádi nám na poslední chvíli odřeknou, firma nemusím mít v daný termín volno.

Profesionální firma nám zajistí vše, co ke stěhování potřebujeme a prakticky se o nic starat nemusíme. Přijede, naloží, odveze a zase vyloží. My to máme prakticky bez námahy a ten fikus snad uneseme sami. Termín bychom si měli se stěhováky dohodnout určitě dopředu, alespoň se 14 denním předstihem. Zatímco odstěhovat se s firmou pro nás znamená menší zlo, stěhování svépomocí nás bude stát sice méně peněz, ale za to celkem dost fyzické námahy. Počítáme s tím vůbec?

Stěhování do zahraničí

Stěhování do zahraničí

Někomu se také naskytne příležitost, odstěhovat se do zahraničí třeba za prací. Dnes není nic nemožné  a tak i stěhování s firmou do zahraničí nikoho nepřekvapí. Musíme si ovšem veškeré podmínky společně dopředu dohodnout. Navíc bychom měli veškerý náš majetek nacpat do auta na první pokus, protože se pro zapomenutou tašku nebo květináč nikdo asi vracet nebude. Se stěhováním do zahraničí nám ale také nastanou i starosti co se týká papírování, sjednávání nebo povolení. Pokud se dokonce stěhujeme za moře, je to o něco těžší, ale profesionální zaměstnanci takových firem mají mnohaleté zkušenosti a jistě nám v tomhle směru rádi poradí a pomohou.

obalový materiál na stěhování

Balení může být i zábavné

Do celého systému stěhování zapojíme všechny členy rodiny. Zejména děti si pak budou myslet, že i jejich práce a pomoc je tady důležitá a navíc je trochu zabavíme. Balení si většina lidí nechává na večer, kdy má na tuto činnost relativní klid a čas. Sehnat obalový materiálnem tak těžké a když to uděláme s předstihem máme napůl vyhráno. Pokud se ale do takové akce pouštíme neradi, můžeme využít služby stěhování na klíč. Tady nám firmy nabízejí veškěrý komfort v podobě stěhování od A – Z. Vše nám mohou i zabalit do vhodných obalových materiálů, které jsou také k dispozici na pronájem. V některých případech je to opravdová výhra v loterii, protože pokud máme drahý nábytek nebo porcelán, určitě se tato služba bude hodit.

nehody při stěhování

Pojištění a nehody při stěhování

Všechny stěhovací firmy by měli být pojištěny právě proti takovým případům, jakými jsou malé nehody při stěhování popřípadě ztráty. Určitě bychom měli pracovníky firmy dopředu upozornit na to, že máme velmi starý a cenný nábytek nebo sbírku obrazů, které mají velkou hodnotu, aby nedošlo k případným nedorozuměním.  A že se taková nešťastná situace občas vyskytne o tom není pochyb. Rovněž bychom neměli zapomenout i na to, upozornit stěhováky, že máme ke stěhování velký klavír nebo ohromnou skříň, která se nedá rozložit. Předejdeme tak nepříjemnému zjištění, že by nám tento kus nábytku nikdo neodstěhoval.

Doplňkové služby při stěhování

Mnohé firmy samozřejmě disponují velkými auty, které jsou v tomhle směru potřeba, ale mají i různé popruhy a háky na uchycení nábytku. V případě, že jsem zjistili, že se nám nějaký kus nábytku nevleze do vchodových dveří nebo do auta, může nastat situace, kdy je třeba nábytek demontovat. I tyto služby nabízejí stěhovací firmy a v případě, že si budeme přát i opětovnou montáž nábytku, stačí se jen zmínit.

Komentáře (0)

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.