Obývací pokoj je místem, kde trávíme většinu času, setkáváme se s přáteli a tvoříme rodinnou historii. Místo, které je spojeno se sledováním televize, popíjením odpolední kávy a odpočinkem by se mělo pojit s jediným – kvalitním zázemím pro sezení i lenošení. Proto při výběru sedací soupravy volte správně!

sedací soupravy

Rohová nebo s křesly?

Při výběru sedací soupravy a sedačky se řiďte nejen dostupným prostorem, ale také celkovým rázem místnosti. Pokud vám to rozměry obývacího pokoje dovolí, pořiďte si stylové rohové sedačky, díky nimž získáte dostatek míst k sezení, pokoji odlehčíte a opticky jej zvětšíte. Díky tomu, že sedačku doplníte o lenošku nebo taburet, bude místnost působit vzdušněji. Pomocí volby rohového dílu na pravé či levé straně jednoduše celou místnost sladíte s vybraným modelem gauče a okno nebo dveře nebudou překážkou.

Jestliže řešíte každý centimetr, vsaďte na moderní sedačky s křesly, která nejsou náročná na prostor a představují ideální volbu pro rodinu se dvěma či třemi členy. Klasické sedačky mají rovněž tu výhodu, že jsou v mnoha provedeních rozkládací a nabízejí další spací plochu, třeba pro návštěvy. A to ocení především majitelé menších bytů či garsoniér.  

Jaký materiál zvolit

Druhy sedacích souprav nejsou pouze o typu provedení, ale obzvlášť o barvě a použitém materiálu. Pokud už máte vybraný typ a stojíte před otázkou barevné varianty, rozhodněte se, zda dáte přednost kvalitní kůži nebo tradičnímu čalounění. Obě možnosti s sebou nesou své výhody. Kůže je značkou luxusu a pohodlí, ale také majestátnosti a dominance nábytku v místnosti. Proto je vhodné přemýšlet nad koženou sedačku v případě, že bude opravdu středobodem vašeho obývacího pokoje. Zaručeně skvěle vypadá kůže v kombinaci s masivním a robustním nábytkem.

Čalouněná sedačka sice nemusí na první pohled ohromit, existují však modely, jejichž detailně propracovaný vzhled za použití kvalitních a dobře udržovatelných látek nabízí maximálně komfortní posezení. Čalouněné gauče a pohovky jsou mimo jiné cenově dostupnější a vyrábějí se v mnoha stylech.

Komentáře (0)

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.