Korkové plovoucí podlahy nabízí jednoduchou a rychlou pokládku

shutterstock.com

shutterstock.com

Obliba korkových podlah v posledních několika letech výrazně stoupá. Tato zvýšená obliba je způsobena nejen mnoha praktickými vlastnostmi tohoto materiálu. Výhody korku byly známy odjakživa, ale až v poslední době se začaly využívat hodně i pro podlahy. A kromě jejich materiálových výhod se korkové podlahy velmi snadno pokládají. Zejména korková plovoucí podlaha.

Teplo od nohou je v domácnostech základ

Většina druhů plovoucích podlah je spíše zařazována do kategorie studených podlahových krytin. O korkové plovoucí podlaze se to rozhodně tvrdit nedá. Korek je materiál, který je vyhlášen svými izolačními schopnostmi. Korek je skvělým izolantem. Své izolační schopnosti uplatňuje právě i v kategorii podlah.

Pokud jste chtěli u ostatních druhů podlah dosáhnout tepla od nohou, museli jste před pokládkou plovoucích podlah nejprve instalovat podlahové topení. Korkové plovoucí podlahy mají skvělé tepelně izolační vlastnosti a jsou teplé pouze díky samotným vlastnostem materiálu. Kromě tepelně-izolačních vlastností dokáže korek tlumit také zvuky a ruchy.

Pokládka se nijak neliší od klasických plovoucích podlah

I korková plovoucí podlaha si ovšem zachovala hlavní přednost, která spojuje všechny druhy podlahových krytin – snadnou a rychlou pokládku. Jako u všech druhů plovoucích podlah se i korková podlaha zasazuje do zámků. Právě tento způsob pokládky patří mezi rychlé a osvědčené metody. Pokládku zvládnete i bez větších zkušeností s pokládáním podlahy.

Korek se řadí mezi přírodní materiály. Zatímco ostatní plovoucí podlahy se je snaží pouze napodobovat nebo kopírovat. S korkovou plovoucí podlahou se do každého interiéru dostane kus přírody, který vnese klid a relaxaci. Korkové plovoucí podlahy jsou pružné, tiché, teplé, stálobarevné, drží si své rozměry a jsou odolné.

Díky kvalitním povrchovým úpravám je můžete využívat i v náročném prostředí. Za kvalitu je ale nutné si připlatit. Musíte počítat s tím, že za kvalitní korkovou plovoucí podlahu můžete také zaplatit i 1 000 Kč za metr čtvereční.

Sponzor článku: Lukostav