Každý z nás má doma nějaký předmět nebo kus nábytku, který se předává z generace na generaci. Ať už to jsou hedvábně prošívané ubrusy, vánoční ozdoby či masivní stůl, je to zkrátka něco, co v sobě nese historii a vzpomínky vaší rodiny. Nese to s sebou příběh, který vypráví prarodiče svým vnoučatům před spaním. Nakolik je pravdivý, není důležité, důležité je, že to vaši rodinu stmeluje. Nemáte žádnou takovou památku? V tom případě je načase, aby se do vaší rodiny takový předmět dostal. Co takhle létající perský koberec?

Perský koberec

Pravdivá pohádka o koberci z dálného orientu

Pravý peršan není ledajaký koberec. Má svého ducha, kterého do něj vkládá výrobce ručním vázáním. Toto umění je předáváno z otce na syna, nebo z matky na dceru. Jsou totiž oblasti, kde je tato práce ženskou výsadou. Právě díky ruční práci koberec pozvolna procitá, až když je zcela hotov, ožije. Vzory, ornamenty a postavy začnou žít svůj příběh, který se stane součástí toho vašeho. Není lepší rodinný poklad než pravý perský koberec. Vydrží ve vaší rodině po několik generací.

Nadčasový vzhled peršanu slaví úspěch v každém interiéru

Pro perské koberce je nadčasovost naprosto vystihující. Kombinace bavlny, vlny a hedvábí zaručuje dlouhou životnost, neměnný vzhled a stálobarevnost. Paradoxně je údržba takového koberce snazší. Důležité je vyhnout se při čistění chemikáliím. Protože je koberec ručně vázaný, není ani problém jej opravit. Klasický vzor nebo moderní provedení zapadne do každého interiéru. V každém interiéru však vyzdvihne něco jiného. Někde bude dominantní, někde podtrhne starožitný nábytek, moderně dá nádech větší osobitosti.

Kupujte přímo od výrobců

Falsifikátů nebo koberců s horší kvalitou je na trhu celá řada. Jak najdete ten váš pravý perský koberec, když vlastně ani nevíte, jak má vypadat nebo jaký má být na omak? Navštivte Buchara. Společnost Buchara dodává na český trh orientální koberce přes dvacet let. Jejich pověst a vřelý přístup je předchází. S koberci zachází jako se skutečnými poklady. Samozřejmostí je certifikát pravosti o původu koberce.

Komentáře (0)

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.