Každý rodič ví, že nezbytnou součástí dětského pokoje je koberec. Plovoucí podlahy jsou sice esteticky přitažlivé a vhodné pro alergiky a astmatiky, ale zejména u malých dětí ve věku batolat oceníte kvalitní, teplou podlahovou krytinu, protože malé děti tráví většinu času při hře na zemi.

dětský koberec

Jiná situace je, pokud zařizujete pokoj pro školáky. Ti tráví doma méně času a podlahu využívají primárně k chůzi. Zde si můžete dovolit nechat odkrytou podlahu s malým koberečkem například před postelí. Širokou nabídku koberců všech typů najdete na stránkách www.vopi.cz. Nezapomínejte, že dětské koberce by měly být z příjemných měkkých materiálů, které zabrání odřeninám či popáleninám při pádu. Koberec můžete přizpůsobit zájmům vašeho potomka. V nabídce jsou koberce s pohádkovými postavičkami, ve veselých barvách i koberce, které využijete při hře.

Koberec už zdaleka není jen podlahová krytina. Moderní koberce jsou navrhovány tak, aby aktivně rozvíjely fantazii dětí. Kromě tradičních autodráh, které jsou u dětí oblíbené už dlouhá léta, a najdete je snad v každé školce, jsou v nabídce také koberce s motivem společenských her. V nabídce je například koberec, který využijete jako hrací plochu pro Monopoly, nebo koberec na kterém si můžete zaskákat panáka. Kusové koberce jsou také ideálním řešením, jestliže máte děti rozlišného pohlaví, které mají společný pokoj, a vy jim ho chcete přizpůsobit. Není nutné, abyste hledali kompromis.

V případě kusových koberců může mít každé dítě svůj koberec, který bude odpovídat jeho koníčkům. Mnohdy stačí vybrat jen jednoduchý koberec bez potisku ve dvou různých barvách, které k sobě ladí, ale přitom je na první pohled jasné, že jedna část pokoje je holčičky a druhá chlapečka. Pokud budete vybírat kusový koberec, nezapomínejte na protiskluzovou podložku, abyste zabránili případnému uklouznutí.

Komentáře (0)

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.