knihovna

Některé druhy nábytku mohou mít své místo v pokoji obývacím, dětském nebo studentském pokoji, v kanceláři, a dokonce i v kuchyni. Tím univerzálním kouskem nábytku je knihovna. Je ale zřejmé, že v každé jmenované místnosti bude mít trochu jinou podobu. Pokud má knihovna doplnit inventář v obývacím pokoji, pak je nutné, aby byla ve stylovém souladu s ostatními kusy nábytku. 

Dnes už není nutné kupovat celé nábytkové stěny, ve kterých je knihovna většinou zakomponována. Jestliže máte v úmyslu pojmout zařízení svého domova v minimalistickém stylu, pak je výhodnější koupit jen ty součásti, které se vám k tomuto účelu budou hodit. 

  • V současné době se stále více využívá jeden doplňující prvek, kterým je osvětlení. 
  • Tento prvek je do obývacího pokoje velice vhodný a dodá mu luxusní nádech. 

Myslíte, že knihovna do kuchyně nepatří? Omyl!

Zajímavým prvkem je knihovna, neboli vitrína v kuchyni. Je jasné, že ji můžete mít jen v takové místnosti, ve které bude dostatek místa. Není rozhodně účelem o nábytek v interiéru zakopávat. 

  • Knihovnu v kuchyni můžete využít docela zajímavým způsobem. 
  • Kromě kuchařských knih nebo detektivních románů (nikde není psáno, jaký druh knih má být na kterém místě), sem můžete umístit kořenky či stylově upravené sklenice se zavařeninami. 
  • Zbývající místa mohou zaplnit květináče se zelenými rostlinami. 

Kuchyňská knihovna by neměla být příliš okázalá. Což znamená, že je lépe zvolit strohý styl. Důležité bude totiž to, co bude obsahovat. Takto zařízené kuchyně budou spíše záležitosti rustikálně zařízených bytů nebo přímo venkovských stavení. 

Dětská knihovna má být pestrá nejen obsahem 

Jinou otázkou jsou knihovny do dětského pokoje. Tady se rozhodně nedržte zpátky. Zejména v oblasti barevnosti. Čím pestřejší, tím zajímavější. Dětská knihovna může být doplněna i některými pohádkovými motivy nebo postavičkami.

Komentáře (0)

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.