kliky

Lidé při zařizování svého domu či bytu kladou důraz na výběr vhodných interiérových a vchodových dveří, častokrát však zapomínají na to, že je důležité vybrat si i kvalitní a do prostoru se designově hodící kliky. A to je velká škoda, neboť tím, že si vyberete přesně takovouto kliku, můžete vzhled interiéru vaší nemovitosti povznést na vyšší úroveň.

Ačkoliv jsou kliky opravdu drobným doplňkem v porovnání s dalším interiérovým vybavením, tak hrají mnohem důležitější roli, než byste si na první pohled mohli myslet. Pokud byste si totiž do moderně zařízeného bytu pořídili kliky historického vzhledu a obráceně, tak byste tím celý prostor kompletně narušili, až bychom se nebáli říct, že byste ho prakticky znehodnotili. Z toho vyplývá jednoznačná poučka – kliky vždy vybírejte hlavně podle stylu místností a dveří, jimiž je hodláte opatřit.

Slaďte kliky do jednotného designu a barvy

K tomu, abyste dokázali pomocí klik podtrhnout styl vašeho bydlení, je potřeba kromě atraktivního designu zvolit i vhodnou barvu. Naprostou klasikou jsou kliky ve stříbrné a chromové barvě, touto volbou prakticky nikdy nic nezkazíte. Stříbrné kliky vypadají velmi dobře v kombinaci s dveřmi ze světlého dřeva, velmi dobře doplní i dveře s prosklenou výplní. Obecně lze říci, že čím světlejší dveře jsou, tím spíše se k nim bude hodit klika ve světlé barvě – platí to samozřejmě i obráceně.

Pokud si domů chystáte pořídit dveře v tmavém dekoru dřeva, potom se můžete porozhlédnout po černých či zlatých klikách – obě tyto varianty se k nim hodí. Nesmírně důležité je rovněž sladit všechny kliky v domě do jednotného stylu. Rozhodně se například vyhněte míchání zlatých a stříbrných klik, a pokud to ráz místností umožňuje, tak se vyhněte i mixování různých designů. Kliky použité napříč celým bytem by měly být v ideálním případě v jednotném stylu.

Kliky ke vchodovým dveřím vybírejte pouze z kvalitního materiálu

Rovněž je potřeba dbát na to, aby velikost kliky byla úměrná velikosti dveří. Pokud byste si totiž vybrali kliku, jež by byla oproti dveřím nepoměrně menší, tak by výsledný efekt nikdy nemohl vypadat dobře. Závěrem se ještě můžeme dodat, že ačkoliv interiérové i exteriérové kliky plní totožnou funkci, tj. umožňují otevření dveří, tak u klik ke vchodovým dveřím je nutno klást větší důraz na kvalitu materiálu, neboť takovéto kliky budou dlouhodobě vystavovány nepříznivému počasí.

Ochudit vás samozřejmě nemůžeme ani o současné ceny klik. Ty se obvykle pohybují v rozmezí od 300 do 1 500 Kč, přičemž za vyšší z těchto částek seženete kliky, které pomohou dokonce zvýšit bezpečnost vašich dveří. Za částku ještě přibližně o 2 tisíce vyšší pak mohou být vaše dokonce i chytré kliky, jež se dají ovládat přes mobilní telefon!

Komentáře (0)

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.