Jaké máme druhy povlečení?

Blíží se Vánoce a jeden z častých dárků bývá povlečení. Prozradíme vám jaké jsou typy a které má jaké vlastnosti. Díky našemu článku jistě vybere to pravé.

Na trhu existuje několik látek ze kterých se vyrábí povlečení. Postupně si látky představíme a popíšeme jejich vlastnosti.

Možná jste dosud nevěděli, že výběr povlečení ovlivňuje i roční období.

Bavlněné povlečení (nejpoužívanější)

Nejprve začneme od samotné výroby. Jak známo bavlna je měkké vlákno, které roste kolem semen bavlníku. Poté je utkáno do vláken a později i látky. Bavlněná látka vyniká především svou pevností, oděruvzdorností a má dobrou absorpční schopnost (pot, apod.). Bavlněné povlečení se ale snadno mačká a žmolkuje. Také není vhodné na zimu, protože špatně chrání proti chladu. Ložní povlečení je dostupné v různorodých barvách a za přijatelnou cenu.

Flanelové povlečení

Flanel je tkanina v keprové nebo plátnové vazbě, upravená česáním po jedné nebo obou stranách. Pro jejich výrobu se používá bavlna. Hlavně ženy ocení, že flanelové povlečení rychle schne a nemusí se žehlit, protože se téměř vůbec nemačká. Hodí se na zimu, protože je teplé. A nevýhoda? Díky použité výrobní technologii poměrně vysoká srážlivost (5% a více) a rovněž nižší životnost (podstatou výroby je narušení jednotlivých vláken).

Krepové povlečení

Krep je bavlněná tkanina s vlnitým, zrnitým povrchem. Krepové povlečení se nemusí žehlit, což ocení nejedna hospodyňka.

Dětské povlečení

A nesmíme opomenout povlečení pro naše děti. Děti nejsou náročné na materiál, ale především na hezké vzory. Rádi si vybírají vzory se svými oblíbenými televizními hrdiny nebo zpěváky či zpěvačkami. Dětské povlečení nejčastěji koupíte z klasické bavlny.