Jak vybrat správnou podlahu

podlahy

Podlaha v domácnosti by měla být příjemná na dotek i na pohled, ale také odolná. Čím větší zátěž bude zažívat, tím silnější by měla být. Velkou oblibu mají vinylové, plovoucí, ale i dlážděné podlahy. Nebojte se ani odhaleného betonu. Co vám pomůže se rozhodnout, jaký materiál zvolit? Dočtete se v tomto článku.

Výběr podlah

Zlatý střed v odolnosti a cenové dostupnosti mezi podlahami mají vinylové podlahy. Koupíte je za dobré peníze, a navíc vydrží velmi dlouho, pokud po ní například nebudete často přesunovat nábytek s ostrými hranami na zemi. Potom hrozí potrhání. Oproti například dřevěným podlahám se lépe udržují, izolují hluk a nejde od nich zima jako od dlážděné podlahy. Vinyl i dlaždice jsou odolné proti vlhkosti, proto se hodí do koupelny, chodby, ale i kuchyně, kde se nehodám nelze vyhnout. Výběr podlahy tedy závisí hlavně na místě, kam ji chcete položit. Také platí, že čím odolnější podlaha, tím tlustší musí krytina být. Vzhledově a barevně už je výběr tak široký, že jej najdete vždy to, co se hodí do vaší domácnosti.

Pokládka podlah

Pokládka podlah

Zatímco dlažba může být položena rovnou na betonovou podlahu, vinyl a plovoucí podlaha potřebují několik vrstev. A to podkladovou, nosnou, stabilizační mřížku a dekorační vrstvu. Díky tomu je tato podlaha dobře izolovaná. Pod laminátovou podlahu je nutné položit podklad a na něj parotěsnou fólii, aby do ní nepronikala vlhkost. S vlhkostí může nastat problém i u parket, které dobře sedí na zcela rovném povrchu. Pokládka podlah vyžaduje preciznost, pevnou ruku a ideálně zkušenost s osvědčenými materiály.

Podlahy na míru

Materiál i podlahář na jednom místě

Ať už sháníte pouze materiál, nebo rovnou samotného podlaháře, vyzkoušejte Poptávej.cz. Do krátkého poptávkového formuláře na webu uveďte, který typ podlahy sháníte, jaké rozměry má místnost, a kde se domácnost nachází. Díky uvedení lokality vaše poptávka doputuje k řemeslníkům a dodavatelům z okolí. Ti vám poté mohou připravit cenovou nabídku na míru. Vyberete si tu nejlepší a s vybraným dodavatelem už se domlouváte napřímo. Služby Poptávej.cz jsou pro vás jako poptávající zcela zdarma a nezávazné.