shutterstock.com

shutterstock.com

V České republice fungují stovky ubytoven. Nabízejí dostupné ubytování pro krátkodobé i dlouhodobé pobyty. Jejich kvalita je ale různorodá. V dnešním článku vám poradíme, jak vybrat tu správnou.

Tento typ ubytování slouží pro dělníky, turisty, ale třeba i sociálně slabší občany, kteří si nemohou nebo nechtějí platit drahé nájmy. Ať už z jakéhokoliv důvodu hledáte levné ubytování v některém z těchto objektů, určitě chcete najít kvalitní zázemí. Podle čeho jej poznáte?

Hlavní roli hraje čistota a pořádek

Ne každá ubytovna se může pochlubit tím, že jsou její prostory čisté a udržované v pořádku. Právě toto kritérium by mělo být hlavní. O objektu a jeho stavu se proto dopředu informujte. Buď proveďte osobní návštěvu, nebo si alespoň najděte internetové stránky s fotografiemi, případně i nějakými osobními recenzemi.

Jako příklad dobře spravovaného objektu uvedu levné ubytování v Plzni, které nabízí Ubytovna Dýšina. Jde o útulné zařízení, kde se o úklid denně starají najaté uklízečky. Celý objekt je zvenčí hlídaný, takže se do něj nedostane nikdo cizí. Pořádek a čistota se vyžadují i po samotných obyvatelích pokojů, které jsou dvou a třílůžkové.

Pokoj na ubytovně, zdroj: ubytovna-dysina.cz

Pokoj na ubytovně, zdroj: ubytovna-dysina.cz

Všímejte si vybavení a zázemí

Kvalitu ubytovny poznáte také podle samotného vybavení pokojů. V tomto typu ubytovacích zařízení samozřejmě nemůžete očekávat žádný luxus. Ale vzhledem k nižším cenám se určitě spokojíte se základním vybavením, které ale musí být zároveň v dobrém stavu. Pokud na pokojích lezou švábi, lůžka mají tři nohy namísto čtyř, chybí zde umyvadlo a společná kuchyňka nemá nic kromě sporáku, je lepší se porozhlédnout po jiném zařízení.

V tomto směru se ubytovna v Dýšině řadí k tomu nejlepšímu. Má sice stroze, ale útulně zařízené pokoje, v nichž určitě najdete potřebné zázemí, klid a pohodu. I společné místnosti (sociální zařízení, kuchyňka, společenská místnost) jsou čisté a dobře vybavené.

Ubytovna by neměla být v ghettu

Ačkoliv jsou ubytovny nejlevnějším řešením, pokud hledáte nocleh, dozajista se vyhněte těm, které se nacházejí v pochybných městských čtvrtích či dokonce v ghettech. Kupříkladu zmíněná ubytovna se nachází na okraji obce Dýšina. Jde o malou obec nedaleko Plzně, kde najdete klid a pohodu. Nemusíte se bát o své bezpečí a zdraví, v obci je naprosto minimální kriminalita.

Komentáře (0)

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.