Do moderní koupelny se prosazuje pisoár

shutterstock.com

shutterstock.com

Do tuzemských domácností proniká nový trend v otázkách vybavení koupelen a toalet. Je jím instalace pisoáru, který znáte především z komerčních objektů. Jaké má výhody a proč byste na něj neměli zapomenout při rekonstrukci koupelny?

Pisoár není jen módní výstřelek

V poslední době je vyzdvihován především v souvislosti se zvyšujícími se nároky na hygienu. Měli byste při rekonstrukci bytového jádra také tuto možnost zvážit? Možná vás následující řádky inspirují a pomohou vám na tuto otázku nalézt odpověď.

Název pisoár vychází z francouzštiny. Slovo „pisser“ znamená močit. Pokud vám toto pojmenování zní vulgárně, můžete začít používat přesnější a příjemněji znějící pojmenování, kterým je „urinal“.

Základní výhody pisoáru/urinalu

Budete-li o pisoáru uvažovat, připomeňte si jeho výhody. Mimo již vzpomenutého zvýšení hygieny jde i o snadnější údržbu a úspornější provoz oproti klasickému WC. Vzhledem k tomu, že pisoár je menší než tradiční mísa, nemusíte se tolik namáhat při jeho čištění, čeká vás menší plocha na údržbu.

Tip: Využijte moderní skleněné prvky ve vašem bytě od sklenářství v Brně

Obdobné to je i se spotřebou vody. Na spláchnutí spotřebujete zhruba o polovinu méně vody. Nutno podotknout, že samozřejmě existují i suché typy pisoáru, který disponuje speciálně upraveným sifonem a těsnící kámen nebo zásobník opatřený unikátní kapalinou, která nedovolí pronikání zápachu do místnosti.

Pro pisoár hovoří i jednoduchá instalace

Ti, kteří se už pro urinal rozhodli, si nemohou vynachválit také montáž. Stačí vývod jako pro přívod vody do umyvadla a trocha prostoru. Případně lze pořídit i vestavný pisoár, který se zabuduje přímo do zdi. Co se týče parametrů, na které je třeba myslet, obvykle se doporučuje, aby spodní hrana byla ve výšce přibližně 60 až 65 cm od země.

Jestliže hledáte tipy, jak koupelnu vybavit s ohledem na moderní trendy a vysokou užitnou hodnotu, neměli byste pisoár přejít bez povšimnutí. Nemusíte se bát ani přílišné finanční náročnosti, cena urinalů začíná na zhruba 2 500 až 3 000 tisících korun.

1 comment for “Do moderní koupelny se prosazuje pisoár

  1. mamča
    2.9.2014 at 22:30

    ja som asi ina ja by som tot am nechcela svokrovci ho maju ale hra sa vnom moj syn ked tam obcas ideme takze hruza :-(

Comments are closed.