Designové vnitřní rolety jsou stále oblíbenější

shutterstock.com

Řešení zastínění oken v bytě nebo domě je podstatnou součástí zařizování interiéru jednak po praktické, ale také po estetické stránce. Na výběr je mnoho možností, a ačkoli hodně lidí stále používá klasické záclony, závěsy nebo žaluzie, některé osobité interiéry vyžadují trochu jiný přístup. Dnešní trh je velmi bohatý i na jiné alternativy zastínění oken, které vyhovují především náročnějším lidem po estetické stránce.

Látkové rolety vyvedené v atraktivních vzorech

Již dříve, ještě před nástupem žaluzií byly hojně využívány látkové rolety. Do dnešních dní se ovšem výrazně transformovaly a jejich podoba je uzpůsobena vysokým designovým požadavků. Můžete je pořídit v množství vzorů či barev, ale především také v různém stupni propustnosti od zcela zastiňujících až po průsvitné v závislosti na vašich požadavcích. I ovládání je možno řešit několika způsoby a to konkrétně řetízkem, přes pružinu, klikou nebo motorovým ovládáním pro ty náročnější.

Interiérové látkové rolety, zdroj: unoal.cz

Znáte římské rolety?

O něco propracovanější a lépe esteticky řešenou obměnou látkových rolet jsou římské rolety. Vyznačují se velmi žádaným skládaným vzhledem. Při vysouvání rolet nahoru se jednotlivé pruhy látky stejnoměrně skládají na sebe a utvářejí velice pěkný vizuální dojem.

Látka je totiž rovnoměrně vodorovně rozdělena a po stranách prošita šňůrkami, které při vysouvání rolety látku řasí a zajišťují tyto rovnoměrné sklady. Opět je na výběr z množství dekorů a ovládání je řešeno buď ručně řetízkem, nebo motorkem.

Římské interiérové rolety, zdroj: unoal.cz

Japonské posuvné stěny naleznou uplatnění i v našich domácnostech

Nesmírně oblíbenými se stávají také japonské posuvné stěny, které se k nám dostaly z dálného východu a našly své uplatnění jak v zastínění oken, tak i v optickém rozdělení prostoru. Jednotlivé části se pohybují po kolejnicích upevněných na stropě a zasouvají se za sebe.

Ovládání nabízí na výběr buď obyčejné tažení rukou, šňůrkou, tyčí nebo opět motorkem pro náročnější uživatele. Dají se použít i na velké plochy a na výběr je z nespočtu krásných dekorů.

Japonské posuvné stěny, zdroj: unoal.cz