Dejte nám pěkný pokoj

Někdo potřebuje klid, jiný příjemné prostředí. Ve vašem domě se také nejdříve musíte dobře zabydlet. Jak na to? Velkou měrou přispívá soudržnost rodiny, přátelství, láska a respekt. Kdo by však byl dlouho šťastný mezi čtyřmi holými stěnami? Chce to pohodlné bytové zařízení!

dětské pokoje

Malé dětské štěstí

Každý den můžete dětem přinést trochu radosti. A občas to štěstí uděláte trochu větším, například jim pořídíte veselý nábytek. Velkým hitem pro dětské pokoje jsou barevné skříňky, šuplíky, poličky a bedýnky různých rozměrů. Holčičky preferují princeznovskou růžovou, kluci modrou. Letí i jiné barvy, například fialová, oranžová, jasná zelená nebo žlutá. Čím víc barev, tím je místnost zářivější. Na druhou stranu počítejte s tím, že synům a dcerám dopřejete spoustu barevných hraček a pomůcek, takže prostředí nevyzní nudně ani v kombinaci s jednobarevným nábytkem. Uvažujete o zábavných samolepkách na jednotlivé skříňky? Raději vybírejte druhy, které později snadno odstraníte. Vaši potomci rychle vyrostou a odmítnou výzdobu pomocí pohádkových postaviček. Nevydrží jim ani láska k ilustrovaným zvířátkům a neohroženým dětským hrdinům.

Rychlá proměna v teenagerovském stylu

Než se nadějete, vyroste vám doma pilný student. Pochopitelně tady už nestačí pár kousků krabic, kam se vše schová. Je třeba vytvořit správné prostředí ke studiu a odpočinku. Počítejte s vyšší potřebou soukromí. Studentské pokoje lze zhotovit i z dětských. Mnohdy stačí drobné úpravy, aby se nemuselo kupovat nic nového. Studentům se určitě i zalíbí nábytek určený pro obývací pokoje. Můžete se rozloučit se starší obývací stěnou nebo sedačkou, přestěhovat ji o kousek dál a pro sebe si pořídit úplně nový design. Netradiční a atypické prostory vyplňte kousky zhotovenými na míru. Jen tímto způsobem využijete každý koutek ve stísněných podmínkách.