Co přináší nového moderní elektrické přímotopy?

zdroj: sxc.hu

Elektrické topení sice nepatří mezi nejlevnější druh topení, ale nabízí ideální poměr mezi cenou, složitostí instalace a životností. V dnešním článku se blíže podíváme na topná tělesa, která slibují úsporu až 30% oproti běžným přímotopům. Jak je to možné?

Thermotec je značka pocházející z Německa a na našem českém trhu jsou její výrobky dostupné přes internetovou prodejnu www.topeni.cz. V sortimentu této značky najdete elektrická topná tělesa rozdělená dle výkonu.

Termostaty lze bezdrátově propojit s centrální jednotkou

Topná tělesa jsou vybavena termostatem podle vašeho výběru. Nově lze tyto termostaty bezdrátově propojit s centrální řídicí jednotkou, která bude za vás regulovat teplotu na jednotlivých topných tělesech. Teplota se dá podle potřeb nastavovat a programovat dopředu, čímž vám tento systém bude vycházet vstříc přesně podle vašeho denního plánu.

Termostat, zdroj: topeni.cz

Můžete si tak nastavit, jak se bude teplota měnit v závislosti na používání bytu, vašem programu, prostě tak, abyste zbytečně nevytápěli, když zrovna nejste doma nebo některé místnosti nepoužíváte. To je ale jen jeden ze způsobů, kterým topné panely Thermotec pomáhají šetřit energii.

Topná tělesa s akumulačním jádrem – novinka na českém trhu

Elektrické topné panely Thermotec jsou vybaveny jádrem, které v sobě shromažďuje teplo a přes speciálně navržené průduchy a žebra na povrchu topení efektivně předává teplo do okolního prostoru. Teplý vzduch tak neustále proudí a zahřívá místnost, ikdyž topení neodebírá elektrickou energii. Využívá tak akumulačního principu dobře známého z litinových radiátorů. Tato technologie se označuje jako AeroFlow. Princip proudění je zobrazen na obrázku níže.

Technologie AeroFlow, zdroj: topeni.cz

Pomocí technologie AeroFlow lze ušetřit až 30% nákladů na vytápění

Jádru tak stačí zhruba dvacet minut připojení k elektřině, aby hřálo další půl hodinu. Běžné elektrické přímotopy totiž po vypnutí velice rychle zchladnou a nehřejí. Topná tělesa Thermotec jsou výjimkou. Tento německý výrobce poskytuje na svá topení záruku třicet let na funkčnost. Takto dlouhou dobu garantuje jen velice málo výrobců. Pokud tak hledáte nová elektrická topná tělěsa, Thermotec pro vás bude ideální.