Masové konzervy Max

Často dochází k různým prohřeškům, které majitelé psů dělají svým miláčkům. Nezáleží pouze na kvalitě stravy, ale také na správnosti podávání. Chyby se mohou projevovat problémy se zažívacím ústrojím, ale také neposloucháním povelů.

Pozor na překrmování a nepravidelnost

K největším hříchům patří krmení psa jídlem pro lidi, které je více solené a kořeněné. To se projevuje žaludečními problémy a přetěžováním ledvin. V žádném případě se nenechte uprosit, aby pes dostal další přídavek, když už snědl svou denní porci. Masové konzervy Max mu jistě hodně chutnají v mnoha příchutích, ale dnes dostal rybí a až zítra ho čeká kuřecí, ne vše najednou. Stanovte si přesné dávkování s ohledem na jeho věk, váhu a momentální zdravotní stav. Ani s pamlsky to příliš nepřehánějte. Když dojde k překrmování, hrozí obezita, omezená pohyblivost a stále častější zdravotní komplikace. Zaměřte se také na pravidelnost, nejlépe denně ve stejný čas. Větší plemena lze krmit dvakrát za den. Pokud nedojí svou ranní dávku, schovejte jídlo na pozdější dobu, kdy ho čeká večerní krmení.

Kosti raději syrové

Pes a kost se odjakživa spojují, ale raději volte syrové než vařené kousky. Ty uvařené snadněji uvíznou v žaludku nebo v tlamě. Lepší volbou jsou masité hovězí kosti. Pokud granule a konzervy pro psy vyměníte za vařenou domácí stravu, stane se, že už vám později nebude chtít žrát nic, co koupíte v obchodě. Nedávejte pejskům jíst těsně před procházkou nebo ihned po jejím skončení. Stejně jako lidé potřebují odpočívat, takže zaveďte alespoň půlhodinku pauzy mezi jídlem a aktivní činností.

Infopes.cz má pro vás připraveno spoustu zajímavých článků ze světa psů a jiných zvířat. Dozvíte se nejen o správném krmení, ale rovněž o soužití s ostatními zvířátky, o jednotlivých plemenech, o výchově, výcviku a mnoho jiného.

Komentáře (0)

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.