Čeká vás výstavba terasy? Dávejte si pozor na výběr materiálu

Teplé počasí s sebou přináší celou řadu činností spojených s přípravou zahrady. Přesně v této chvíli se totiž lidé začínají vracet ven do přírody a snaží se pochytat co nejvíce slunečního záření. Jednou z nejdůležitějších součástí pořádného relaxu je samozřejmě odolná terasa. Z čeho ji vybudovat?

lie

Staletími ověřený materiál

Ačkoliv v dnešní době existuje pestrá škála různých variant, alfu i omegu stále představují klasické dřevěné terasy. Nebavíme se o jakémsi retro designu, ale spíše o celé řadě podstatných benefitů. Tento přírodní materiál se chlubí výbornou mechanickou i chemickou odolností, stejně jako extrémně dlouhou životností (klidně i několik generací).

Nezapomeňte ani na solidní tepelněizolační vlastnosti, dobré tlumení hluku a nízkou hmotnost jednotlivých komponentů i desek. Ať už se zrovna chystáte na terasová prkna, smrkové palubky, saunové palubky, nebo vás čeká realizace celé dřevěné podlahy, sestavení daných součástí zvládne každý průměrný kutil.

Finální ošetření

Naprosto zásadní dokončovací činností je samozřejmě vhodné ošetření povrchu konstrukce. Určitě se chcete vyhnout plísním, dřevokazným parazitům i houbám, nemáme pravdu? Přesně proto myslete na kvalitní Osmo oleje na dřevo. Ty jej sice pořádně zakonzervují, ale i přesto mu nechají dostatek prostoru na „dýchání“ a odvádění vlhkosti. Výhodou je pestrá paleta elegantních barev.

Dávejte si pozor na fakt, že každý strom nabízí trochu odlišné vlastnosti. Některý lépe odolává UV záření, jiný se zase skvěle brání vodě a tak podobně. Budete-li tedy vymýšlet ideální druh dřeva pro své konkrétní účely, raději se poraďte se zkušenými profesionály a vyberte si na základě jejich tipů. Příliš však neváhejte, protože sezóna právě začíná. Čím dříve, tím více relaxu si užijete.