Balení dárku na Vánoce netradičním způsobem

Nedávno jsme psali o tradičním balení dárků na Vánoce a nyní navazujeme článkem a netradičních způsobech. Hodí se zejména pro mladší generace, ale i starší snad neurazí.

Pokud chcete zabalit dárky netradičně, existuje mnoho způsobů, jak tak učinit. Především záleží na předmětu, který chcete balit. Pak lze vymyslet originální způsob balení. Základem je, aby na první pohled nebylo vůbec jasné, co uvnitř bude.

Balení nesmí kopírovat obsah!

Pokud je dárek příliš malý, doporučujeme ho zabalit do větší krabice. Dárek by uvnitř samozřejmě neměl hrkat. Ideální je, pokud je dárek příliš lehký, tak krabici i vytížit. Kompletně tak zmatete fantazii obdarovaného a dárek tak bude maximální překvapení.

Nepravidelné tvary

Krabice nemusí mít vůbec pravoúhlý tvar! Lze koupit různé kulaté či oblé tvary krabic. Můžete si také vyrobit vlastní, stačí si koupit vlnitou lepenku a experimentovat. Pokud chcete obdarovaného obzvlášť pobavit, můžete využít styl Matrjoška. Jedná se o několik vsazených krabic v sobě. Bohužel sehnat na tuto metodu vhodné krabice je složitější, ale třeba se vám to podaří.

A nyní se dostáváme k samotnému balení dárků. Pokud chcete, aby bylo balení originální, musíte využít i netradiční balicí materiály. To může být třeba látka, ručně vyráběný papír, bublinkové fólie nebo i přírodní materiály (větvičky, listí,..). Dárek můžete ozdobit i vonnou svíčkou. Jen bacha, aby vám dárek neshořel dříve, než jej stihne obdarovaný rozbalit :-)

Máte tipy na netradiční balení dárků? Podělte se s našimi čtenáři v komentářích a můžeme vyhlásit anketu o nejoriginálnější zabalení dárku.