Plánujete koupit trampolínu a přemýšlíte, jak ji dopravíte domů? Máme pro vás dobrou zprávu, trampolína se dodává složená a balení lze pohodlně převést v osobním autě nebo si ji nechat zaslat poštou. Jak je složení náročné si ukážeme na názorném videu.
Jak se skládá trampolína?
Nemá smysl,abychom opisovali návod jednoho konkrétního typu. Každý výrobce má mírně odlišný systém. V zásadě se připravte na to, že trampolína bývá složená až v šesti krabicích. V součtu mohou vážit až 100 kilogramů (v závislosti na rozměrech trampolíny). Pro její sestavení je vhodné pracovat ve více lidech.
Některé obchody nabízí i možnost dopravy včetně složení.
Jako první rozbalte všechny krabice a zkontrolujte si, zda máte všechny potřebné díly. Není nic horšího než zjistit pár kroků před dokončením, že vám chybí některá součástka. Postupujte obezřetně, protože při skákání dochází ke vzniku poměrně velkého pnutí a uvolněné šrouby mohou být velmi nebezpečné!
Je vhodné, aby místo, kde bude nakonec trampolína se sítí umístěna, bylo dostatečně velké. Avšak nezapomeňte, že se nejedná jen o rozměry šířka a délka, ale hlavně výška! Obecně se doporučuje, aby nad trampolínou nebyl žádný předmět, o který se můžete poranit (strom, přístřešek, apod.)
Z videa to patrné není, ale trampolínu jste schopni složit za zhruba dvě hodiny.
Pozor na dostupnost náhradních dílů
Trampolíny jsou v České republice velmi populární, a tak není divu, že je prodává téměř každý. Koupíte je v supermarketech, sportovních obchodech a samozřejmě na internetu. Vždy je dobré si předem zjistit, zda na vámi vybranou levnou trampolínu je možné koupit i náhradní díly.
Většina trampolín se vyrábí v Číně, avšak dobří výrobci si kvalitu konstrukce dokáží pohlídat.
Obzvlášť pokud budete trampolínu nechávat přes zimu venku nebo aktivně využívat, je velká pravděpodobnost, že bude potřeba některou část vyměnit (nejčastěji se jedná o ochranné sítě, skákací plochu nebo pružiny).
To video je super :-) Kez by to slo tak rychle